Antreler evlerin küçük ve değerlendirilmeye müsait alanlardır. Ancak antre tasarımı çok daha zordur çünkü genellikle küçük olması nedeni ile birtakım problemlere sebep olabilmektedir. Antre dekorasyonu esnasında en önemli şeylerden biri de halıdır. Halı evin her odası için önemli ibr aksesuardır. Bu nedenle halı ihtiyacı her zaman olmaktadır. Ancak bu standart bir halı olmamalıdır. Halı, antredeki pek çok parça ile özdeşleşmelidir. Antre halısı bazen antrenin yıldızıdır. Bazen ise antrenin en sade parçası olması gerekmektedir. Bu aşamada antre halıları seçerken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Antre halıları dörtgen olabildiği gibi dairesel ya da farklı formlarda olabilmek de mümkündür. Antre halılarının kullanımında her model tercih edilebilir. Burada antrenin görünümü önem arz etmektedir. Aynı zamanda antrede farklı bir malzemenin kullanımı da önemlidir. Farklı bir ürün kullanımı antrenin konumunu ve boyutunu da etkilemektedir. Antre halıları şık olabildiği gibi daha salaş da olabilir. Antre evin görünümü ile bütün olabileceği gibi evin bütünü dışında odlukça özel bir tasarıma da sahip olabilmektedir. Antre halıları modern veya geleneksel tasarımlar içerisinden tercih edilebilir. Geleneksel modeller birçok ev ile uyumludur. Modern tasarımlar da antre halılarında öne çıkmaktadır.

Koridor Halısı

Koridorda kullanılan pek çok dekoratif ürünler arasında koridor halısı da bulunmaktadır. Koridor halısı söz konusu olduğunda birçok alternatif bulunmaktadır. Halılar bulundukları yere uyum sağlaması gereken parçalardır. Gerek ebat gerek form gerekse tasarım açısından koridor halısı seçimine özen gösterilmelidir. Koridor halıları bazen koridorun tek aksesuarı olması ile ünlüdür. Bazen ise birden fazla aksesuar ile bir bütünlük oluşturmaktadır. Koridor halıları farklı motifler ve malzemelerden elde edilmektedir.

Evlerin genel dekorasyonu ile uyumlu olarak tasarlanan koridor halıları, bunlara uygun malzemelerden tercih edilmektedir. Bazı halılar kilim formundan olup bazıları ise daha sert malzemeden tercih edilmektedir. Shaggy halı da buna bir örnektir ve koridor halıları bu gibi farklı ipliklerden elde edilmektedir. Elbette halıların daha farklı pek çok özellikleri de bulunmaktadır. Yıkanabilir veya yıkanamaz modeller, kaymaz tabana sahip modeller gibi pek çok model buna bir örnek olmaktadır.