Bej renk halı modelleri açık renk halılar arasında en çok tercih edilen modellerden biridir. Kullanıldığı her ortamda alanı ferahlatıp temiz bir görüntü sunmaktadır. Bej halılar beyaz halılar kadar açık renkli olmadıklarından daha sıcak ve daha havayı ısıtan bir görünüme sahiptir. Her renk mobilya ve perde ile kolaylıkla bütünleştirilip kombinlenebilmektedir.

Bej halılar genellikle sadelik ve ferah ortam sevenlerin tercih ettiği renkteki halılardır. Her odada ve her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Duvardan duvara veya küçük parçalar fark etmeksizin her boyuttaki bej halı her renk zemine yakışmakta ve serildiği alanı geniş göstermektedir.

Bej renk halılar kullanıldığında genellikle farklı renklerin öne çıkarılması tavsiye edilmektedir. Birden fazla bej tonunun aynı anda kullanılması odayı ferahlatmaktan ziyade boğabilir. Bu nedenle mobilyalardan en azından birkaçının daha koyu ve farklı tonlarda seçilmesi beklenir. Bej renk halılar ile en çok yakışan renkler koyu yeşil, kahverengi, turuncu, açık mavi ve siyahtır. Diğer her renkle de uyum sağlayabileceği gibi bu renkler de odanın bütünlük sağlamasına ve estetik görünmesine yardımcı olacaktır.

Vizon Halı 

Kahverenginin tonlarından olan vizon halı modelleri kullanıldığı alanlardaki estetik görüntüyü kesinlikle üst seviyelere taşıyan bir modeldir. Vizon rengi kombinlenmesi zor olan fakat doğru parçalar seçildiğinde odayı hem şık hem de lüks bir görüntüye ulaştıran halı renklerindendir.

Vizon rengi ile beraber kullanılacak olan renkler çok önemlidir çünkü vizon rengi yanında bulunan renge göre bir enerjiye sahip olmaktadır. Nötr bir renk olan vizon eğer toprak tonlarıyla bütünleştirilirse yumuşak, sakin ve sıcak bir temaya sahip olacaktır. Pudra pembe ve taba gibi renkler de aynı yumuşak havayı sürdürecektir.

Siyah, kırmızı, altın rengi, mermer görüntüsü ile tamamlanan vizon rengi halılar ise ortama soğuk şık bir hava verecektir. Daha sert ve elit bir görünüm katacak olan bu renkler mobilyada perdede kullanılabileceği gibi halı içerisindeki desenlerde de tercih edilebilmektedir. Hangi renk tonlarıyla kullanılırsa kullanılsın vizon halılar her zaman kullanıldığı alanın havasını değiştirip şıklık katan halı renklerindendir.