Çerçeveli halı modelleri sayesinde evinizde istediğiniz her alanda modern çizgilere ya da geleneksel desenlere sahip halılar kullanabilirsiniz. Çerçeveli halı modelleri genellikle geleneksel desenlere sahip Türk ve İran halılarında sıklıkla kullanılmaktadır. Çerçeveli halılar çerçevesiz halılara göre ayrı bir havaya sahiptir. Çerçeveleri düz çizgilerden oluşan ya da çeşitli desenlere sahip pek çok halı çeşidi bulmak mümkündür. Halılar evlerimizde dekorasyon olarak tamamlayıcı olmalarının yanı sıra güvenliği sağlayan eşyalardandır. Altı kaydırmayan halılardan antibakteriyel halılara kadar çeşitli çerçeveli halılar vardır.

Çerçeveli halılar evlerde en çok tercih edilen trend halı modellerinden biridir. Tek ya da çoklu çerçeve sahip halılar evlerinize dilediğiniz havayı katmanıza yardımcı olurlar. Halı seçimi yaparken iplik kalitesinde ve uzunluğuna dikkat etmek gerekir. Çerçeveli halılar mutfak, banyo, koridor, oturma odası ve salon gibi evin çeşitli bölgelerinde kullanılabildikleri gibi iş yerleri ve temaya uygun işletme ve restoranlarda da kullanılabilmektedirler.

Deri Halı

Deri halı modelleri diğer halı modellerine nazaran çok daha farklı bir auraya sahiptir. Deri halılar özellikle lazer kesim sayesinde eşit ve orantılı bir şekilde kesilerek halıya uygulanırlar. Çeşitli renk, desen, boyut ve modellere sahiptirler. Deri halıların bakımı normal halılara göre daha fazla özen gösterilmesi gereken çeşitlerdir. Deriden üretilmiş halılar uzun sene kullanıma uygundur ve kolay kolay yıpranmazlar. Bunun yanı sıra kullanımına yine de özen gösterilmelidir. Geleneksel dokunuşlara sahip halılar doğal görünüme sahiptirler.

Yaşadıkları ortamın daha doğal ve özel bir görünüme sahip olmasını isteyen insanlar tercihlerini deri halıdan yana kullanmaktadırlar. Suni deriden üretilmiş halılar dışında gerçek deriden üretilmiş halılar tamamen doğaldır ve insan sağlığına zararlı madde ve kimyasallar içermemektedir. Deri halılar aynı zamanda toz tutmaz özelliğe sahiptirler. Temizlikleri de oldukça kolaydır. Ev dekorasyonuna, doğal aksesuarların ve doğal mobilyaların kullanıldığı ortama kolaylıkla uyum sağlayabildikleri gibi modern koşullara da son derece kolay uyum sağlayabilen çeşitlerdir. Deri halılar pek çok işlemden geçmektedir. El emeği ve makine yapımı pek çok deri halı vardır. Gerçek deriden üretilmiş halılar son derece dayanıklıdır.