Kahve rengi halılar daha belirli bir zevki olan kullanıcıların tercih ettiği halılardandır. Kahverengi tonlarını kullanmak bej, siyah, beyaz tonlarının kullanmanın haricinde belli bir renk uyumu sağlamayı gerektirir. Kahverengi renk tercih edenler genelde daha sıcak alanları tercih eden kişilerdir. Kahverengi ve toprak renkleri sıcak renklerdir ve kullanıldığı ortamlarda da samimi bir görünüm sağlarlar.

Kahverengi renkler genelde doğal renklerle kullanıldığında rahatlatıcı bir ortam yaratmaktadır. Bolca bitkinin ve sade mobilyalarla oluşturulan alandaki kahverengi halı, yeşil ve tonları kullanılarak tamamlanabilir. Kahverengi halılar ahşap görünüm ile uyum içerisinde dekore edilebilir.

Farklı etnik desenler ile birlikte kullanıldığında daha bohem bir hava oluşturur. Düz olarak açık kahverengi kullanımda ise vintage bir etkiye sahip olmaktadır. Değişik desenler ve değişik tonlar ile kahverengi halıları çok farklı tarzlarda kullanmak mümkündür. Bir kaç dokunuş ile kahverengi halıyı hangi tarza çekeceği kullanıcının elindedir. Kahverengi halılar özellikle koyu renkli olması ve leke göstermemesi ile de birçok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Kalın ve kabarık tüylü kahverengi halılar özellikle yatak odalarında kullanılabilir.

Yeşil Renk Halı

Bulunduğu her ortamda huzur arayanların halı yanından tercihi de yeşil renk halı ve tonlarından yana oluyor. Özellikle son dönemlerde desenli şekilde görülen yeşil halılar, evinin dekorasyonunda renkli tasarım sevenlerin de sıklıkla kullandığı halılar olmaktadır.

Yeşil halılar genellikle zıt renkleri olan kırmızı veya turuncu ile karıştırılarak desenli ve renklerin patladığı halılar olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca düz kullanımda da düz bir görüntü ve sakinlik getirmektedir. Toprak renkleri ile birlikte kullanıldığında toprak ve ağaç renklerini andıran ormanın huzurunu eve getiren bir hava ile evde farklı bir görüntü ve kontrast sağlamaktadır.

Yeşil rengi daha çok koyu tonlarda tercih ediliyor. Açık renkli modellerinin olmasının yanı sıra koyu tonlar odadaki diğer eşyalarla daha kolay birleştirilebiliyor. Koyu yeşil renkteki halılar ile de kahverengi, kırmızı, turuncu, siyah gibi renkler güzel bir bütünlük oluşturabilir. Ayrıca kahverengi ya da taba deri görünümlü yastıklar, ahşap zemin ve altın renginin bulunduğu dekorasyon ürünleri de koyu yeşil halılar ile kullanılabilir.