Kategoriler
Your Cart

KAPI ÖNÜ PASPASI

Kapı önü paspası evin girişlerinde kullanılan oldukça kullanışlı paspaslardır. Bu paspaslar özellikle sitelerde ve apartmanda yaşayan insanlar tarafından tercih edilir. Müstakil evler içinse bir dekorasyon eşyası niteliği taşır. Eve girerken toz ya da kirin eve olduğu gibi girmesini engeller. Özellikle yağmurlu günlerde ayakkabıdaki çamurların ve birikintilerin uzaklaştırılmasında etkilidir. Kullanıma göre özenle seçilmesi gerekir. Kapı önü paspasları banyo ve mutfakta kullanılan paspas ve küçük halılardan çok daha farklıdır. Rengarenk ve çeşitli modellere sahip paspaslar evin girişinde kullanıldığı zaman misafirlerinizi hem coşkuyla karşılamanıza yardımcı olurken hem de ayakkabıların altında biriken kirlerden kurtulmanın etkin bir yoludur. Devamlı olarak kirlenen kapı girişlerini sürekli temizlemektense kapı önü paspasları kullanarak hem ayakkabı hem de kapı girişi temizleme ferdinden kurtulabilirsiniz.

Evlerimize girerken bariyer görevi gören bu paspasların pek çok modeli ve boyutu vardır. Genelde benzer ya da standart boyutta üretilseler de farklı boyutlarda paspas bulmak mümkündür. Paspaslar sadece kumaştan değil, bambu ve jüt gibi materyallerden de üretilebilmektedir. Ayrıca ızgara görünümlü ve özellikle çamurlu ayakkabıları temizleme görevi gören demir paspaslar da üretilmektedir. Bu paspaslar genellikle iş yerlerinde kullanılır ve oldukça etkilidirler. Ancak apartmanda yaşayan aileler için kumaştan üretilen paspasların kullanımı daha yaygındır.

Kapı Önü Paspas Modelleri

Kapı önü paspası seçerken paspasın dayanıklı olduğundan emin olmak gerekir. Yeterince temizleme özelliğine sahip olmayan paspaslar dekorasyon amacıyla kullanılabilse de tozun ve pisliğin evinize girmesine engel olamayabilirler. Bu nedenle ayakkabınızı temizlemede etkili olan paspasları tercih etmekte fayda var. Bu paspasların ayakkabıya bulaşan çamur gibi pislikleri temizlememesinin yanı sıra ayakkabı altındaki virüsleri ve bakterileri eve sokmanıza neden oldur. Özellikle evcil hayvan besleyen insanlar bu konuya fazlaca dikkat etmelidir. Çünkü bu bakteri ve virüsler yüzünden evcil hayvanlarınız mikrop ya da virüs kapabilir.

Her gün defalarca kez kapı girişlerini temizlemek yerine kullanacağınız alana uygun boyutlardaki giriş paspaslarını tercih edebilirsiniz. Böylece hem daha hijyenik bir ortama sahip olursunuz hem de kolay temizlenebilen paspaslarınızı hemen yıkayıp kuruttuktan sonra eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Paspaslar etkili bir savunma mekanizması olarak kullanıldıkları gibi harika dekorasyon ürünlerinden biridir. Evinizin girişine astığınız süslemeler ya da dış cephenizin rengiyle uyumlu paspaslar seçmek ortama ayrı bir hava katacaktır.

Kapı Önü Paspası Nasıl Seçilir

Kapı önü paspası seçerken istediğiniz kriterleri belirlemeniz ve buna göre paspas seçimi yapmanız önemlidir. Paspas seçiminin yaşadığınız bölgedeki iklim yoğunluğuna göre de belirlenmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Kıvırcık paspaslar en çok tercih edilen paspas türlerinden biridir. Kıvırcık ve sert iplikleri sayesinde oluşturduğu sürtünme kuvveti ve tutuş gücü ile birlikte ayakkabı altındaki kirleri çok kolay bir şekilde temizlemektedir. Ayrıca nem alıcı paspaslar yağmurlu ve karlı mevsimlerde ayakkabının altındaki nemin giderilmesinde önemli bir rol oynar. Kir ve bakterileri önlemenin yanı sıra nemi hapseden bu paspaslar, dışarıdan kir ve bakterilerin eve taşınmasını önler.

Paspas seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer kural paspasların hijyenik olup olmadığıdır. Paspas modellerine bakarken antibakteriyel gibi pek çok terimle karşılaşırız. Antibakteriyel paspaslar bakterilerin tutunmasını güçleştiren ve bakterilerin çoğalmasını engelleyen paspas türlerinden biridir. İçerdiği dezenfektan özellikler sayesinde ayakkabı altında barınan virüsleri, mantarları ve bakterileri öldürür. Hijyen paspasları özellikle titiz kişilerce en çok tercih edilen paspas çeşididir. Paspas seçerken evinizin ve yaşadığınız çevrenin özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmak daha iyi bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

https://telegra.ph/Hali-12-21