Kategoriler
Your Cart

Kaymaz Taban

Kaymaz taban halılar pek çok evde pragmatik bir ürün olarak tercih edilmektedir. Halılar zaman zaman kayabilmektedir ve bu durum da birçok olumsuz şeye sebep olabilmektedir. Özellikle kayan halılar ev dekorasyonu için olumsuzdur. Aynı zamanda eğer halının üzerinde sehpa ve benzeri yer alıyorsa halı bu nedenle de kayabilmektedir. Tüm bunlar dikkate alındığında  kaymaz taban halı kullanımının artması normaldir.

Kaymaz taban halılar zemin ile uyum sağlar ve zemine direkt yapışmasa da kaymayan bir malzemeden elde edilir. Bu sayede zemine herhangi bir zarar vermez. Birçok farklı halı modelinde kaymaz taban halı formu görmek mümkündür. Çünkü kaymaz tabanlı halılar çok daha sağlamdır. Jel tabanlı olarak da bilinen bu halıların hepsi jel tabanlı olmaz. Her iki alternatifi de bulunmakta olup kaymaz tabanlar oldukça avantajlıdır. Kaymaz tabanın tercih edilmesini bir diğer sebebi ide hem kışlık hem yazlık alternatiflere sahip olmasıdır. Hem kışın hem yazın halı kullanan evler için kaymaz taban yoğun şekilde tercih edilir. Evde evcil hayvanları olanlar için de kaymaz taban oldukça önemlidir.

Kaymaz Taban Yolluk Modelleri

Kaymaz taban yolluklar, son zamanlarda daha yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Jel taban ya da farklı birçok malzemeden elde edilebilmektedir. Avantajları nedeni ile kaymaz tabana olan ilgi oldukça yoğundur. Kaymaz tabanlı halılar yüzeye yapılırlar ancak bunu yüzeye zarar vermeden yaparlar. Bu da halının istenen yerde sabit kalmasını sağlamaktadır. Halı bu sayede diğer noktalara ulaşmaz ve sürekli altına toz çekmez. Aynı zamanda kedi v köpek gibi evcil hayvanlar da halıyı kaldırarak birtakım oyunlar oynayamazlar.

Bu gibi avantajları nedeni ile öne çıkan kaymaz taban yolluklar farklı renklerden ve malzemeden oluşabilmektedir. Tabanı özel tasarım olsa da bu ürünlerin üstü her halı tasarımını kaldırabilmektedir. Bu nedenle standart bir model yoktur ve hem kış hem de yaz için alternatifleri barındırmaktadır. Kaymaz taban yolluklar kırmızı, mavi, mor, beyaz ve siyah gibi renklere sahip olabilirler. Aynı zamanda geometrik, bitkisel ve geleneksel birtakım motifleri de bünyelerinde barındırabilirler. Oldukça dayanıklı olan bu ürünlerde model alternatifi diğer yolluklarda oluğu gibi sınırsızdır. Sadece taban tasarımlarına ayrı bir özen gösterilmiştir.

Kaymaz Taban Yolluk Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaymaz taban tercih ederken dikkat edilmesi gereken birtakım şeyler vardır. Bu halılar makinede yıkanabilirler. Eğer halı makineye girecek bir boyutta ise yıkandığında jel taban bundan etkilenmez. Burada kalite oldukça önemlidir. Jel taban buna oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda kaymaz tabanlar evin her noktasında kullanılabilir. Yani sadece oturma odası için geçerli değildir. Mutfak, banyo, salon, yatak odası gibi pek çok alan için kaymaz halılar tercih edilebilir. Özellikle evde çocuklar var ise önerilmektedir. Çocuklar koşturduğunda kayıp düşmelerini önlemek açısından kaymaz taban güvenilir bir tercih olmaktadır. Ev içerisinde birçok kaza yaşanması mümkündür. Bunları önlemek için sevilen bir modeldir.

Kaymaz Taban Yolluk Fiyatları

Kaymaz taban yolluk fiyatları merak konusudur. Çünkü kaymaz tabana özel bir malzeme ve tasarım uygulanmaktadır. Ancak üstü ise tamamen diğer halılar gibi görünmektedir. Bu nedenle fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler vardır. Kaymaz taban yolluk fiyatları düşünüldüğünde değişiklik söz konusudur. Yani her kaymaz taban yolluk aynı fiyatta olamaz. Bunun sebebi ise bu ürünlerin yazlık kışlık gibi çeşitlere ayrılmasıdır. Model bakımından da çeşitlenen kaymaz taban yolluklar, fiyat açısından çeşitli alternatiflere açıktır. Elbette halının boyutu da büyük oranda fiyatı etkilemektedir. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.

https://telegra.ph/Hali-12-21